Editoryal Hizmetler

Editörlük Hizmetinin Önemi

Kitap, dergi, makale ya da mesleki metinlerin hepsi, yazılıp bitirildikten sonra bir ikinci değerlendirmeye gereksinim duyar. Editörler tarafından yerine getirilen bu işlev, yazdığınız belge ya da yayının başarıya ve amacına ulaşması için vazgeçilmez bir zorunluluktur. Verdiğimiz editörlük hizmetlerinin açılımını şöyle yapabiliriz:

Editöryal Aşamalar

  • Temel Editörlük: Yazım, dilbilgisi, noktalama ve söz dizimi hatalarının düzeltilmesi işlemidir.
  • Metin Editörlüğü: Metnin ayrıntılı bir biçimde elden geçirilerek tüm yazım, dilbilgisi, noktalama ve söz dizimi hatalarının düzeltildiği; cümle kuruluşları ve sözcük seçimi konusunda öneriler getirildiği; metni daha okunabilir kılan hafif yapısal değişikliklerin önerildiği aşamadır.
  • İleri Editörlük: Metnin içeriğinin doğruluk ve tutarlılığının kontrol edildiği, metnin dilinin ve cümle yapılarının daha derin bir şekilde ele alındığı editöryal hizmettir. Öykü, roman, senaryo gibi metin formlarına en uygun biçimdir. Söz konusu metinlerde, olay örgüsü, karakter gelişimi, arka plan ayrıntıları, diyalogların sahiciliği ve amaca uygunluğu, gerilim ve şaşırtmaca unsurlarının kullanımı gibi unsurlar, editörlerimiz tarafından masaya yatırılmakta; görüş ve öneriler, yazara yazılı ya da sözlü olarak iletilmektedir.
  • Yabancı Dilde Editörlük: Türkçe için gerçekleştirilen ve yukarıda detayları verilen tüm hizmetler, aynı zamanda portföyümüzde bulunan yabancı dillerde de verilmektedir. Yabancı dillerde verilen editöryal desteğin fiyatı, hangi dilde olduğuna bağlıdır. Fiyatlar ve ayrıntılar için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir